Bewaarde recepten

Met een account kan je recepten bewaren bij je favorieten. Inloggen of maak een account aan.
Recept Tagliatelle met pesto burrata en parmaham Grand'Italia

Pasta pesto met burrata en Parmaham

Pasta al Pesto con burrata e proscuitto di Parma

Gemiddeld
25 min

Deze romige pasta met burrata en pesto is echt een feestje op je bord. De combinatie van tagliatelle met pesto, Parmaham en romige burrata is onweerstaanbaar voor de liefhebbers van deze klassieke Italiaanse ingrediënten. We voegen een moderne twist toe door het gebruik van meer trendy ingrediënten, zoals groene asperges. De Parmaham voegt een heerlijke bite toe aan deze pasta pesto met burrata, de frisse zoete tomaatjes en gegrilde groene asperges zorgen voor een perfecte smaakbalans.

Scherm aan tijdens koken

Ingrediënten

Voor hoeveel personen ga je koken?
  • 400 g Tagliatelle all’Uovo
    Product Tagliatelle all'Uovo Grand'Italia

    Bij Grand’Italia maken we onze eierpasta van pastabloem van harde tarwe, ook wel semolina genoemd, voor een pasta met een stevige bite. De Tagliatelle all’Uovo heeft een volle smaak door het gebruik van 100% verse vrije uitloopeieren.

    Bekijk product
  • 185 g Pesto alla Genovese
    Product Pesto alla Genovese Grand'Italia

    Pesto is een bekende smaakmaker uit de authentieke Italiaanse keuken. Grand’Italia Pesto alla Genovese dankt de herkenbare smaak aan de Italiaanse basilicum van de beste kwaliteit, Italiaanse kaas (Grana Padano DOP) en pijnboompitten.

    Bekijk product
  • 250 g cherrytomaten (gehalveerd)
  • 200 g Parmaham
  • 350 g groene asperges
  • 4 kleine bollen burrata
  • Olijfolie
  • Peper en zout (naar smaak)

Direct in je mandje bij:

Bereidingswijze

Scherm aan tijdens koken
  1. Kook de Tagliatelle all'Uovo volgens de aanwijzingen op de verpakking, gedurende 7 minuten, voor een 'al dente' bite.
  2. Was intussen de cherrytomaten en de groene asperges. Droog de groene asperges met een schone theedoek en snijd de onderkant eraf (ca. 1-2 cm). Bestrijk ze met olijfolie.
  3. Verwarm een scheutje olijfolie in een grillpan en leg de droge asperges daarin. Keer ze regelmatig om, zodat ze rondom goudbruin worden en ze grillstrepen krijgen. Voeg naar smaak wat peper en zout toe. Snijd de cherrytomaten door de helft.
  4. Giet de tagliatelle af en meng deze samen met de Romige Pesto alla Genovese in een pan. Verwarm de pasta met pesto voor 2 minuten. Haal de pan van het vuur en meng de gehalveerde cherrytomaten voorzichtig door de pasta.
  5. Verdeel het gerecht over borden of een schaal en garneer met Parmaham en de gegrilde groene asperges. Scheur de burrata iets open. Maak het gerecht af door de burrata in het midden bovenop het gerecht te leggen.
Buon appetito!

Tip van ons!

Wil je een vegetarisch burrata pasta recept maken? Let dan goed op dat je een burrata gebruikt waarin het stremsel ook vegetarisch is. Doorgaans kun je dit in de ingrediëntendeclaratie op de verpakking vinden. In dit recept voor pasta met burrata kun je de Parmaham dan bijvoorbeeld vervangen door geroosterde pijnboompitten (ca. 15g). Of gebruik andere noten, zaden of pitten voor die extra bite.

Heeft het gesmaakt?

Laat je mening horen!

Met een account kan je dit recept beoordelen. Inloggen of maak een account aan.

Thuis in Italië

Bekijk alle berichten